Aký je správny postup v užívaní drog typu marihuana

Autor: Emil Lobotka | 16.5.2011 o 18:50 | (upravené 16.5.2011 o 19:08) Karma článku: 8,09 | Prečítané:  2384x

Kolegyňa blogerka napísala text odsudzujúci používanie marihuany a ľahkých drog. Chcel by som na ne reagovať. Autorka sa zásadne mýli, pretože si dovoľuje odsúdiť užívanie ľahkých drog, ktoré si ani nevyskúšala. Veď ak nemá s nimi žiadnu skúsenosť, ako ich môže odsúdiť? Veď ak si ich ani nechce vyskúšať, ako má pochopiť ich úžasný účinok? Ako môže niečo kritizovať, ak ani nevie o čom vlastne píše? Neverte jej, veď nevie čo píše. Účinky marihuany sú predsa perfektné. Zvyšujú pozornosť, kreativitu. Ak neveríte, treba to skúsiť!

Zdá sa vám toto tvrdenie nesprávne? Akože nesprávne, veď každý môže čo len chce. Čokoľvek. Nemusí sa nikoho pýtať, či smie, alebo nie. Veď je demokracia a nikto nám predsa nebude rozkazovať, čo je správne a čo nie je správne.  Ak môžu politici kradnúť a nič sa im nestane, ak môžu právnici robiť svoje „tiché" zlodejiny, ak môžu podnikatelia klamať daňové úrady, ak môžeme všetci klamať... Tak ako je to vlastne? Môžeme si dať drogu alebo nie. Veď je sloboda a za túto slobodu sme bojovali, štrngali kľúčami  v novembri 1989. Máme slobodu alebo nemáme slobodu. Môžeme robiť čokoľvek alebo nemôžeme robiť čokoľvek.

Čo je to vlastne sloboda? Je to bezbrehá možnosť každého občana robiť si čo chce? Alebo je to predsa inak? Ako je to vlastne? Čo je to sloboda?

Sloboda je možnosť slobodne sa rozhodnúť. Slobodne vyjadriť svoj názor, ale potom si za tento názor aj niesť zodpovednosť. Sloboda nie je iba moje slobodné rozhodnutie. Je to niečo viac. Je to akceptovanie samého seba ako súčasť spoločnosti snažiacej sa zlepšiť podmienky pre svojich obyvateľov. Je to pochopenie, že moje správanie je správaním celej spoločnosti. Ak vychovávam svoje deti zle, vychovávam zle celú spoločnosť. Ak však vychovávam svoje deti dobre, dávam spoločnosti návod, ako to má robiť ona aj so mnou a s ostatnými  členmi spoločnosti.

Možno sa vám zdajú tieto slová nadnesené, ale oni také aj sú. Sú to vznešené slová o tom, ako by mala vyzerať spoločnosť, ktorú tvoria múdri ľudia, múdri vychovávatelia svojho potomstva, svojich detí.

Aký to má súvis s drogami. Jednoduchý. Aký príklad dávame svojim deťom, také budú. Ak chceme aby v dospelosti užívali drogy, tak vravme aké sú neškodné a ako všetkým pomáhajú zvyšovať kreativitu a citlivosť a ostatné bláboly ľudí, ktorí buď nemajú deti alebo ich mať nechcú. Veď ak by ich raz v budúcnosti chceli, nemôžu napísať také reakcie pod už spomínaným blogom, aké tam zazneli. Takýto názor je síce lákavý a zdanlivo tolerantný, veď nech si každý, kto chce byť kreatívny dá trochu marišky a bude to, nič sa nestane.

Stane sa. Stane sa to, že jeho organizmus je podvedený na chvíľu drogou. Na chvíľu zažije príjemnú vec, príjemnú situáciu. Tieto príjemné chvíle však nie sú zadarmo. Nič nie je na tomto svete zadarmo. Za všetko sa platí. Aj za príjemnú chvíľku s mäkkou drogou. Platí sa natvrdo. Platí sa určitou závislosťou. Nie silnou. Spočiatku. Len takou, že skúsim to ešte, veď to bolo také fajn. A potom znovu, ja som predsa silný a zvládam to. Nie všetci sú však silní a nie všetci to zvládajú. Viacerí silní ľudia začínali s mäkkou, ľahkou drogou. Mohol by som uviesť známych umelcov, ktorí chceli podporiť svoju kreativitu a aj podporovali a skutočne sa im darilo. Vytvorili krásne diela. Ale za akú cenu? Mnohokrát sa ani nedožili svojej slávy. Dielo bolo na svete a oni už nie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?