Videl som veľkého pána

Autor: Emil Lobotka | 26.3.2021 o 16:44 | Karma článku: 3,02 | Prečítané:  531x

    V našom okresnom meste je ulica vedúca k námestiu, kde je osadená dopravná značka zákaz zastavenia. Jasné, nič zvláštne, takých ulíc je veľa.

Lenže na tejto ulici je osadená kamera mestskej polície a kto tam zastaví, do pár minút sú u neho policajti. Sídlia asi 50 m od tejto ulice. Mnohí tam dostali pokutu. Nikto si tam nedovolí zastaviť.

Minule som šiel po námestí a z diaľky vidím parkujúce auto na tejto povestnej ulici. Parkovalo hneď za zákazovou značkou. Rozmýšľal som, kto si to dovolil zaparkovať v zákaze. Hovorím si, musí to byť nejaká vysoko postavená osoba, keď sa nebojí pokuty. Snáď primátor? Alebo ešte niekto vyšší?

Prichádzam bližšie a vidím chlapov v čiernych uniformách a vravím si, to bude ešte „vyšší“ pánko. Niekto, koho treba strážiť. Niekto, kto potrebuje ochranu. Minister? Alebo snáď sám...?

Nie. Neuhádol som, bol to ešte vyšší pán. Mám pocit, že u nás  najvyšší.  Boli to peniaze. Stála tam pancierová dodávka na prevoz najvyššieho pána, pre ktorého neplatia žiadne zákony. Pre ktorého žiaden zákaz, dokonca ani zákaz zastavenia nikdy a nikde neplatí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Letanovská: Odpor voči Remišovej rastie. Stráca podporu kľúčových ľudí

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.


Už ste čítali?